PhotobucketΑΚΑΔΗΜΙΕΣ:ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ-COSMOS CLUB 5-0
PhotobucketΑΚΑΔΗΜΙΕΣ:RENTI SOCCER - ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ.ΑΝ 4-0
PhotobucketΑΚΑΔΗΜΙΕΣ:ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ(1) - RENTI SOCCER(1) 6-0
PhotobucketΑΚΑΔΗΜΙΕΣ:IKAΡΟΣ ΚΑΛ. - ΑΟ ΣΟΥΡΜΕΝΑ 3-2
PhotobucketΑΚΑΔΗΜΙΕΣ:ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ(2) 2-0
PhotobucketΑΚΑΔΗΜΙΕΣ:PUMA CLUB - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ(2) 7-1
PhotobucketΑΚΑΔΗΜΙΕΣ:ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ 3-0αα
PhotobucketΑΚΑΔΗΜΙΕΣ:ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
PhotobucketΑΚΑΔΗΜΙΕΣ:ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ(2)

Photobucket
PhotobucketΠΑΙΔΕΣ:ΦΟΙΒΟΣ ΑΡΓ. - ΠΑΕ ΡΟΥΦ 3-0
PhotobucketΑΚΑΔΗΜΙΕΣ:ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2-0PhotobucketΑΚΑΔΗΜΙΕΣ:ΙΩΝΕΣ Π.Φ - ΦΟΙΒΟΣ ΑΡΓ. 0-2

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ-COSMOS CLUB  5-0
Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας στο κρίσιμο παιχνίδι που έδωσε με τον ΟΣΦΠ Βάρης και ηττήθηκε με το βαρύ σκορ 5-0. Ηταν ενα μάτς οπου ο αντίπαλος κατάφερε τις ευκαιρίες που δημιούργησε να τις μετατρέψει σε γκολ αντίθετα με μας που είμασταν αγχωμένοι και νευρικοί και τις φάσεις που δημιουργήσαμε δεν καταφέραμε να τις κάνουμε γκολ.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ
ΧΑΤΖΗΜΑΚΡΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ, ΒΑΒΟΥΡΑΚΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ, ΚΟΥΜΠΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΚΑΡΑΜΑΝΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ, ΖΛΑΤΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΜΕΧΜΕΤΙ ΣΤΕΛΙΟΣ, ΛΑΛΑΣ ΜΑΚΗΣ, ΜΠΑΛΟΥΤΣΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ, ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ
2ο λεπτό: Φάουλ για την ομάδα του ΟΣΦΠ ψηλα πάνω απο τα δοκάρια.
4ο λεπτό: Ωραία απόκρουση του Χατζημακρή σε τετ-α-τετ παίχτη του ΟΣΦΠ.
6ο λεπτό: Κεφαλιά αντίπαλου παίχτη μετά απο εκτέλεση κόρνερ η μπάλα στο πάνω μέρος του δοκαριού και άουτ.
8ο λεπτό: Σέντρα απο αριστερά για τον ΟΣΦΠ επερχόμενος παίχτης πλασάρει και κάνει το 1-0.
10ο λεπτό: Δυνατό σουτ του Λάλα η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι.
15ο λεπτό: Αλλαγή Μπούζας αντί Διαμαντή.
18ο λεπτό: Κόρνερ για τον ΟΣΦΠ περνάει ανεκμετάλευτο.
20 λεπτό: Δύνατο σούτ του Βαβουράκη απο μακριά δύσκολα αποκρούει ο αντίπαλος τερματοφύλακας.
22ο λεπτό: Αλλαγή Κωσταδήμας αντι Κουμπλή.

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Αλλαγή Κουτσούκος αντι Ζλατίδη.
27ο λεπτό: Σουτ παίχτη του ΟΣΦΠ λάθος εκτίμησει της μπάλας απο τον Χατζημακρή και 2-0.
29ο λεπτό: Σύγχυση στην περιοχή του ΟΣΦΠ η μπάλα φτάνει στον Μπούζα το σουτ που κάνει βρίσκει το κάθετο δοκάρι.
31ο λεπτό: Αλλαγή Γκόλιας αντι Καραμάνου.
32ο λεπτό: Αλλαγή Διαμαντίδης αντι Χατζημακρή
35ο λεπτό: Εκτέλεση φάουλ απο τον Λάλα η μπάλα περνάει αουτ.
36ο λεπτό: Και πάλι φάουλ για την ομάδα μας εκτελεί ο Λάλας δύσκολη απόκρουση απο τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
38ο λεπτό: Ευθύβολο σουτ έξω απο την περιοχή παίχτη του ΟΣΦΠ η μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Διαμαντίδη και 3-0.
39ο λεπτό: Αλλαγή Τσιτσώνης αντι Μεχμέτι.
40ο λεπτό: Κόρνερ για τον ΟΣΦΠ η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι που απο κοντά παίχτης του σε άδειο τέρμα κάνει το 4-0.
42ο λεπτό: Ωραία απόκρουση του Διαμαντίδη σε σουτ αντίπαλου παίχτη.
44ο λεπτό: Εκτέλεση φαουλ παίχτη του ΟΣΦΠ η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρει και καταλήγει στα δίχτυα 5-0.
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΖΛΑΤΙΔΗΣ

Photobucket

JUNIORS

COSMOS CLUB-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. 1-2

ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΩΝ

Κλειστό παιχνίδι με λίγες φάσεις που κρίθηκε στις λεπτομέρειες ήταν τοσημερινό μεταξύ ισοδύναμων ομάδων. Ο Ολυμπιακός Βάρης ήταν πιο τυχερός απότην ομάδα μας κατάφερε να προηγηθεί και τελικά να πάρει τη νίκη. Η ομάδα μαςήταν άτυχη γιατί στο 0-0 έχασε μια εκπληκτική ευκαιρία η οποία αν κατέληγε
γκολ ίσως άλλαζε τη ροή του αγώνα.

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Η σύνθεση της ομάδας: ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ, ΚΑΡΑΜΠΑΣ, ΣΑΜΠΑΤΑΚΟΣ, ΛΕΥΘΕΡΙΩΤΗΣ,ΚΟΡΜΑΝΟΣ, ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΥΡΟΠΑΝΗΣ, ΚΑΣΟΥΡΗΣ και ΦΡΑΓΚΟΓΙΑΝΝΗΣ.

3ο λεπτό: Φάουλ για τον Ολυμπιακό από αριστερά, ο Διαμαντίδης αποκρούει και οι αμυντικοί μας διώχνουν μακριά.
9ο λεπτό: Ωραίο σουτ από κοντά του ΚΑΣΟΥΡΗ η μπάλα μόλις άουτ.
10ο λεπτό: Μπροστινή μπαλιά του ΣΑΜΠΑΤΑΚΟΥ, ο ΦΡΑΓΚΟΓΙΑΝΝΗΣ κατεβάζει ωραίατη μπάλα και βγαίνει μόνος του με τον τερματοφύλακα, όμως το πλασέ πουεπιχειρεί φεύγει μόλις άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι.
16ο λεπτό: Σουτ από κοντά για τον Ολυμπιακό διώχνει ο ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ σε κόρνερ.
18ο λεπτό: Γκολ για το Ολυμπιακό σουτ από κοντά ο ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ δεν καταφέρνει να συγκρατήσει τη μπάλα 0-1.
20ο λεπτό: Εκπληκτικό σουτ του ΛΕΥΘΕΡΙΩΤΗ ό ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ βρίσκεται στηπορεία της μπάλας τη βρίσκει λίγο με το κεφάλι και αυτή γλείφει το κάθετο δοκάρι και φεύγει άουτ.

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Δύο αλλαγές στο ημίχρονο, οι ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ και ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ στις θέσεις των ΦΡΑΓΚΟΓΙΑΝΝΗ και ΚΑΡΑΜΠΑ.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα αιφνιδιάστηκε δεχόμενη ακόμη ένα γκολ πολύ νωρίς, όμως κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι και να πιέσει επιδιώκοντας να ισοφαρίσει αλλά δεν τα κατάφερε.
2ο λεπτό: 0-2 για τον Ολυμπιακό.
4ο λεπτό: Φάουλ του ΣΑΜΠΑΤΑΚΟΥ αποκρούει ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού.
6ο λεπτό: Αλλαγές ΜΟΤΣΚΑ και ΠΑΠΠΑΣ στις θέσεις των ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗ και ΤΥΡΟΠΑΝΗ.
8ο λεπτό: Ωραία απόκρουση του ΜΟΤΣΚΑ σε σούτ από κοντά.
14ο λεπτό: Εκπληκτική απόκρουση του ΜΟΤΣΚΑ σε πολύ κοντινό πλασέ.
16ο λεπτό: Μετά από σύγχυση η μπάλα φτάνει στον ΚΟΡΜΑΝΟ έξω από τη περιοχή του Ολυμπιακού και αυτός με ένα εκπληκτικό βολέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-2.
18ο λεπτό: Εκπληκτικό φάουλ του ΣΑΜΠΑΤΑΚΟΥ η μπάλα φεύγει μόλις άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι.

Σαν τελικό συμπέρασμα πιστέυω ότι το πιο δίκαιο αποτέλεσμα στη σημερινή αναματρέση θα ήταν η ισοπαλία μιας και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες.