ΠΑΙΔΕΣ:ΙΛΙΣΣΙΑ 2004-COSMOS CLUB 3-0 (ΦΙΛΙΚΟ)

ΠΑΙΔΕΣ

ΙΛΙΣΣΙΑ 2004 - COSMOS CLUB 3-0 (Φιλικό)

ΤΟ ΚΑΚΟ 2ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΣΕ ΕΚΤΑΣΗ ΗΤΤΑ!!!

Αν και η ομάδα προσπάθησε και πάλεψε στο 1ο ημίχρονο,δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει τις 2-3 καλές ευκαιρίες,που δημιούργησε.
Κυριότερη αιτία,το ότι οι γραμμές της ομάδας ήταν ασύνδετες και μακριά η μία από την άλλη.
Επίσης το κέντρο δεν μοίρασε παιχνίδι,και όταν επιχειρούσε να το κάνει,δεν το έκανε με επιτυχία.
Ο προπονητής κος Παπαθανασίου,έκανε κάποιες κινήσεις,όπως το να βάλει τους 2 χαφ στην αντίθετη θέση τους στο 1ο ημίχρονο,ώστε να συγκλίνουν προς τη περιοχή και να σουτάρουν.Στο 2ο ημίχρονο πάντως τους επανέφερε στη κανονική τους θέση.
Το κυριότερο και δυσκολοεξήγητο είναι το ότι παρά το 0-0 του 1ου ημιχρόνου,η ομάδα μπήκε στο 2ο εντελώς αγνώριστη-πολύ κακή και δεν ανέκαμψε σε κανένα σημείο του 2ου ημιχρόνου.

Η αλήθεια είναι ότι και ο προπονητής δεν γνωρίζει ακόμα τα παιδιά,αλλά και ότι οι 96άρηδες λόγω του ότι δεν είχαν πλήρη αγωνιστική περίοδο πέρυσι,δείχνουν τις συνέπειες αυτής της έλλειψης στον αγωνιστικό χώρο.
ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΑΣΕΣ!!!!
Δεν μπορεί να ζητήσεις πολλά από μια ομάδα,όταν στο πάγκο υπάρχει μόνο ένα παιδί για αλλαγή.Ούτε ο προπονητής διευκολύνεται,αλλά και οι παίχτες δεν παίζουν και με τη πιο ανεβασμένη ψυχολογία.
Είναι σίγουρο,ότι η διοίκηση ,θα κάνει τις απαραίτητες κινήσεις.

Στο σχολιασμό του παιχνιδιού : ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ

VIDEO : ΑΝΤΡΕΑΣ ΚΟΥΣΙΑΔΗΣ
PHOTOS:ΜΑΙΡΗ ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗ