PhotobucketΠΑΙΔΕΣ:ΤΡΑΧΩΝΕΣ-ΙΩΝΕΣ ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟΥ  4-5
PhotobucketΠΑΜΠΑΙΔΕΣ:RENTI SOCCER(1) - AΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 0-1
PhotobucketΠΑΜΠΑΙΔΕΣ:ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ - Κ.Α. ΒΑΡΗΣ 3-2
PhotobucketΠΑΜΠΑΙΔΕΣ:ΙΩΝΕΣ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ - ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 0-0
PhotobucketΑΚΑΔΗΜΙΕΣ:ΙΩΝΕΣ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ 5-0
PhotobucketΑΚΑΔΗΜΙΕΣ:ΑΟ ΥΜΗΤΤΟΣ - ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ 3-0

Photobucket
Photobucket
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

ΕΥΚΟΛΗ ΝΙΚΗ 7-0 ΜΕ RENTI

Σε ένα παιχνίδι όπου η διαφορά δυναμικότητας ήταν φανερή , η ομάδα μας νίκησε με 7-0 την ομάδα του Renti Soccer που έπαιξε με αρκετούς πιτσιρικάδες , γεννημένους το 1999 και το 2000 .
Με τις μηχανές στο ρελαντί αλλά με στόχο να «καθαρίσει» το παιχνίδι νωρίς μπήκε στο γήπεδο η ομάδα μας. Και πέτυχε αυτό που ήθελε από το πρώτο 15λεπτο.

ωραία μπροστινή μπαλιά στον Οικονόμου δεξιά , αυτός με καλή κίνηση αποφεύγει την έξοδο του τερματοφύλακα και πλασάρει από πλάγια δεξιά , 1-0.
3΄ ίδια φάση με τον Μούρτζη το σουτ του οποίου όμως αποκρούει ο Μάντης.
10΄ κόρνερ του Βάσσου ,σύγχυση στην περιοχή , ο Μπούζας ξαναδίνει στον Βάσσο που σημαδεύει με ψηλοκρεμαστό σουτ την πίσω γωνία και γράφει το 2-0.
12΄ ο Βάσσος με απευθείας κτύπημα κόρνερ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα , 3-0.

Οι επιθέσεις τις ομάδας μας ήταν συνεχείς …

18΄ δυνατό σουτ του Βάσσου έξω από την περιοχή , τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.
20΄έξυπνη μπαλιά του Μπούζα στον Βάσσο που γυρίζει με το αριστερό για να βρει η μπάλα στο κάθετο δοκάρι.
21΄δυνατό σουτ του Μπούζα από αριστερά αποκρούει ο Μάντης.
25΄ μακρινό βολέ του Ζαφειράτου , αποκρούει και πάλι ο Μάντης.
26΄ο Μπούζας γυρίζει από αριστερά στην περιοχή , ο Ζαφειράτος σουτάρει με δύναμη , ο Μάντης αποκρούει αλλά δεν συγκρατεί και εξ επαφής ο Μούρτζης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα , 4-0.
27΄εναλλαγή Μπούζα – Βάσσου και στρώσιμο στον Ζαφειράτο που πιάνει δυνατό συρτό σουτ ελάχιστα άουτ.
28΄πολύ καλή μπαλιά του Ζαφειράτου στον Βάσσο που στην κίνηση πλασάρει σωστά για να κάνει το 5-0.

Στο β΄ημίχρονο ο ρυθμός της ομάδας μας έπεσε αλλά η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε , αν και το Renti είχε κάποιες ευκαιρίες να πετύχει γκολ.
33΄ σουτ παίκτη του Renti , o Σαμπατάκος πετάγεται και αποκρούει σε κόρνερ.
34΄ μπαλιά στον Ευσταθιάδη που κοντρολάρει και διανύοντας 10 μέτρα με ωραίο πλασέ ανεβάζει το σκορ στο 6-0.
37΄ σουτ του Μούρτζη από καλή θέση αριστερά φεύγει άουτ.
39΄ ο Ζαφειράτος κάνει δυνατό σουτ , ο Μάντης χάνει την μπάλα και έτσι γίνεται το τελικό 7-0.
43΄ο Σαμπατάκος μπλοκάρει μια επικίνδυνη μπαλιά πριν παρέμβει επιθετικός του Renti Soccer.
51΄ γύρισμα από δεξιά , παίκτης του Renti δεν πιάνει σωστά κεφαλιά , η μπάλα δεν απομακρύνεται και πριν προλάβει δεύτερος επιθετικός να παρέμβει , ο Σαμπατάκος πέφτει και μπλοκάρει.
Χωρίς τα παιδιά μας να πιάσουν σπουδαία απόδοση , όλα έκαναν αυτό που έπρεπε για να πάρουμε αυτή την εύκολη νίκη.
Τα παιδιά του Renti πάλεψαν , κυρίως στο β΄ημίχρονο , δικαιολογώντας την καλή πορεία που έχει η ομάδα της Ακαδημίας τους ( έπαιζαν 6-7 παιδιά )

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
COSMOS CLUB: Κουσιάδης (31΄Σαμπατάκος) , Μιζίρι , Κορφιάς (31΄Μπέρτζος) , Καπετάνης (31΄Κακαβούλας) , Τάφα , Ζαφειράτος , Οικονόμου ,Μούρτζης , Βάσσος (31΄Ευσταθιάδης ) , Μπούζας.
RENTI SOCCER: Μάντης , Καλόσακας Π. , Καλόσακας Σ. , Γκιάτα , Μπάρδι , Λαμπαρδάκης Χάλαρης , Βλάμης , Μπιράκου , Κεφαλονίτης , Μπιράκου
(Γιαννακόδημος , Λαμπαρδάκης , Λυμπερέας)

ΗΛΙΑΣ ΒΑΣΣΟΣ

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

COSMOS CLUB-ΙΑΣΩΝ  0-3

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα μας απο την ομάδα του Ιάσωνα, που την φέρνει πλέον σε πολύ δύσκολη θέση για την πρόκριση στην επόμενη φάση. Ηταν ενα παιχνίδι κέντρου χωρίς πολλές φάσεις μπροστά στις δυο εστίες με την ομάδα του Ιάσωνα να ξεκινάει πιο δυνατά και στο 4ο λεπτο να ανοίγει το σκορ και να προηγείται με 1-0. Η ομάδα μας για μια ακόμη φορά δεν κατάφερε να αποφύγει τα λάθη στην άμυνα που είχαν σαν αποτέλεσμα να δεχτεί δυο γκολ και να χάσει τελικά τον αγώνα με 3-0. Χαρακτηριστικό σημείο του παιχνιδιού ήταν οι τέσσερις τραυματισμοί παιχτών μας που δεν κατάφεραν να συνεχίσουν τον αγώνα χωρίς αυτο να μειώνει την καλή απόδοση των παιχτών του Ιάσωνα και την δίκαιη νίκη που πέτυχαν. Τα γκολ για τον Ιάσωνα πέτυχαν δυο ο Τουμπής και ενα ο Ντέμος.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ
ΧΑΤΖΗΜΑΚΡΗΣ, ΚΟΥΜΠΛΗΣ, ΒΑΒΑΟΥΡΑΚΗΣ, ΚΑΡΑΜΑΝΟΣ, ΓΚΟΛΙΑΣ, ΜΠΑΛΟΥΤΣΟΣ, ΛΑΛΑΣ, ΔΙΔΑΧΟΣ, ΜΠΟΥΖΑΣ

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ

2ο λεπτο: Πολύ καλή απόκρουση του Χατζημακρή σε τετ-α-τετ παίχτη του Ιάσωνα.
4ο λεπτο: Δυνατό σουτ αντιπάλου παίχτη βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι στην επαναφορά εκ νέου σουτ του Τουμπή που κάνει το 0-1.
9ο λεπτο: Παράλληλη σέντρα του Λάλα στην μικρή περιοχή ο Μπούζας πιάνει το σουτ η μπάλα όμως φεύγει λίγο άουτ.
10ο λεπτο: Αναγκαστική αλλαγή στη θέση του Μπαλούτσου ο Κουτσούκου.
14ο λεπτο: Σουτ αντιπάλου παίχτη λίγο έξω απο το κάθετο δοκάρι.
20ο λεπτο: Διαγώνιο σουτ του Ντέμου η μπάλα περνάει κάτω απο το σώμα του Χατζημακρή και κάνει το 0-2.
22ο λεπτο: Αναγκαστική αλλαγή στη θέση του Μπούζα ο Κωσταδήμας.
25ο λεπτο: Καλό σουτ του Κωσταδήμα πάνω απο τα δοκάρια.

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Αλλαγή Διαμαντής στη θέση του Βαβουράκη
25ο λεπτο: Λάθος γύρισμα της μπάλας απο τον Διαμαντή πάνω στον Τουμπή που εύκολα κάνει το 0-3.
26ο λεπτο: Αναγκαστική αλλαγή στη θέση του Κουμπλή ο Μεχμέτ.
29ο λεπτο: Κεφαλιά του Κωσταδήμα έπειτα απο εκτέλεση κόρνερ του Λάλα λιγο πάνω απο τα δοκάρια.
30ο λεπτο: Αναγκαστική αλλαγή στη θέση του Διδάχου ο Τσιτσώνης.
35ο λεπτο: Σουτ αντίπαλου παίχτη λίγο αουτ.
35ο λεπτο: Αλλαγή Ζλατίδης στη θέση του Γκόλια.
40ο λεπτο: Ωραία απόκρουση του Χατζημακρή σε κόρνερ.
41ο λεπτο: Δυνατό σουτ παίχτη του Ιάσωνα στο οριζόντιο δοκάρι της ομάδας μας.
42ο λεπτο: Σουτ αντιπάλου παίχτη απο καλή θέση πάνω στον Χατζημακρή

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΖΛΑΤΙΔΗΣ
Photobucket
JUNIORS

COSMOS CLUB-ΣΟΥΡΜΕΝΑ 2-0

ΜΕΓΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ-ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΝΙΚΗ

Μπένοντας πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, η ομάδα μας κατάφερε να καθαρίσει το παιχνίδι από το πρώτο πεντάλεπτο. Τα παιδιά συνέχισαν τις πολύ καλές εμφανίσεις τους και αν ήταν λίγο πιο τυχεροί και συγκεντωμένοι στη τελική προσπάθεια θα μπορούσαν να είχαν πάρει μια πολύ μεγαλύτερη νίκη.
Είναι πράγματι εντυπωσιακή η μεταμόρφωση της ομάδας στα play-off. Τα παιδιά δείχνουν ότι έχουν αφήσει πίσω τους τις κακές εμφανίσεις των τελευταίων αγώνων της κανονικής περιόδου και δείχνουν αποφασισμένα να φτάσουν πολύ ψηλά.

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Η σύνθεση της ομάδας: ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ, ΚΑΡΑΜΠΑΣ, ΣΑΜΠΑΤΑΚΟΣ, ΚΑΣΟΥΡΗΣ, ΚΟΡΜΑΝΟΣ,ΛΕΥΘΕΡΙΩΤΗΣ, ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ, και ΤΥΡΟΣΒΟΥΤΗΣ.

2ο λεπτό: Σέντρα του ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΥ από αριστερά προλαβαίνει ο ΚΟΚΚΙΝΑΣΙΔΗΣ προ του ΛΕΥΘΕΡΙΩΤΗ και του ΚΟΡΜΑΝΟΥ.
4ο λεπτό: Από λάθος διώξιμο των αμυντικών η μπάλα φτάνει στον ΚΟΡΜΑΝΟ ο οποίος πιάνει ένα εκπληκτικό βολέ και στέλνει τη μπάλα στα δίκτυα κάνοντας το 1-0.
5ο λεπτό: Κόρνερ του ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΥ, προβολή του ΤΥΡΟΣΒΟΥΤΗ στο πρώτο δοκάρι και 2-0 για την ομάδα μας.
7ο λεπτό: Φάουλ για τα Σούρμενα, το εκτελεί ο ΒΡΟΥΤΣΗΣ και στέλνει τη μπάλα άουτ.
8ο λεπτό: Ευκαιρία για τα Σούρμενα ο ΜΠΙΜΠΗΣ από κοντά δεν καταφέρνει να νικήσει τον ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗ.
10ο λεπτό: Σουτ βολέ του ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΥ δεν καταφέρνει ο ΚΟΚΚΙΝΑΣΙΔΗΣ να διώξει τη μπάλα η οποία φαίνεται να περνάει την γραμμή αλλά διαιτητής λέει να συνεχισθεί το παιχνίδι.
11ο λεπτό: Κόρνερ του ΚΟΡΜΑΝΟΥ διώχνει με δυσκολία ο ΚΟΚΚΙΝΑΣΙΔΗΣ.
14ο λεπτό: Φάουλ του ΣΑΜΠΑΤΑΚΟΥ η μπάλα άουτ.
15ο λεπτό: Σουτ βολέ του ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΥ η μπάλα μόλις άουτ.
18ο λεπτό: Ωραία προσπάθεια και σούτ στη κίνηση του ΚΟΡΜΑΝΟΥ η μπάλα μόλις
άουτ.
19ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τα ΣΟΥΡΜΕΝΑ, ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ αποκρούει κοντινό
πλασέ του ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ.
20ο λεπτό: Σουτ του ΒΡΟΥΤΣΗ η μπάλα άουτ.

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Αλλαγές στο ημίχρονο, ΜΟΤΣΚΑ, ΦΡΑΓΚΟΓΙΑΝΝΗΣ, στις θέσεις των ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗ, ΤΥΡΟΣΒΟΥΤΗ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας έλεγξε το παιχνίδι ήταν και πάλι καλύτερη και θα μπορούσε να αυξήσει το σκορ με τις ευκαιρίες που είχε.

4ο λεπτό: Ωραία προσπάθεια και σουτ του ΚΟΡΜΑΝΟΥ μπλοκάρει με δυσκολία ο ΚΟΚΚΙΝΑΣΙΔΗΣ.
5ο λεπτό: Αλλαγή ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ στη θέση του ΚΑΡΑΜΠΑ.
8ο λεπτό: Αλλαγή ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ στη θέση του ΜΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ.
10ο λεπτό: Μακρινό σουτ του ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΥ διώχνει σε κόρνερ με δυσκολία ο ΚΟΚΚΙΝΑΣΙΔΗΣ.
13ο λεπτό: Αλλαγή ΠΑΠΠΑΣ στη θέση του ΚΑΣΟΥΡΗ.
16ο λεπτό: Φάουλ του ΚΟΡΜΑΝΟΥ η μπάλα φεύγει άουτ.
17ο λεπτό: Πάσα του ΛΕΥΘΕΡΙΩΤΗ στον ΚΟΡΜΑΝΟ το σουτ του τελευταίου διώχνει με τα πόδια σε κορνερ ο ΚΟΚΚΙΝΑΣΙΔΗΣ.
18ο λεπτό: Ωραία κομπίνα ΚΟΡΜΑΝΟΥ-ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΥ σε κόρνερ και σουτ του ΚΟΡΜΑΝΟΥ διώχνει και πάλι με δυσκολία ο ΚΟΚΚΙΝΑΣΙΔΗΣ.
19o λεπτό: Σουτ του ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΥ η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
20ο Ωραία προσπάθεια του ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ πάσα στον ΦΡΑΓΚΟΓΙΑΝΝΗ το γυριστό σουτ του οποίου μπλοκάρει ο ΚΟΚΚΙΝΑΣΙΔΗΣ.
21ο λεπτό: Εκπληκτικό τριγωνάκι ΚΟΡΜΑΝΟΥ-ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΥ-ΦΡΑΓΚΟΓΙΑΝΝΗ πλασέ του τελευταίου διώχνει εκπληκτικά και πάλι ο ΚΟΚΚΙΝΑΣΙΔΗΣ.

ΣΟΥΡΜΕΝΑ: ΚΟΚΚΙΝΑΣΙΔΗΣ, ΜΑΚΡΥΝΟΡΗΣ, ΠΟΛΥΔΕΡΑΣ, ΜΠΙΡΣΙΜΗΣ, ΒΡΟΥΤΣΗΣ, ΜΠΙΜΠΗΣ,