ΚΑΛΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΕΡΟΣ ΣΤΑ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΟΥΡΛΗΣ ΚΑΙ ΘΟΥΚΥΔΙΔΕΙΟ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΩΣΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ.
ourboys.football@gmail.com ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

. . Photobucket

JUNIORS

ΤΡΑΧΩΝΕΣ-COSMOS CLUB 1-6

ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΜΕ ΜΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ ΝΙΚΗ

Ξεκίνημα με εντυπωσιακή νίκη για την νέα ομάδα των Juniors του Cosmos Club.Η ομάδα μας μπήκε αποφασισμένη να καθαρίσει το ματς από την αρχή καικατάφερε με ωραία εμφάνιση να πάρει τη νίκη.

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Η ομάδα κατέβηκε στο γήπεδο με τους ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗ, ΛΕΥΘΕΡΙΩΤΗ, ΣΑΜΠΑΤΑΚΟ,ΠΑΠΑΔΑΚΗ, ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟ, ΠΑΠΠΑ, ΚΟΡΜΑΝΟ, ΚΑΣΟΥΡΗ και ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟ.

5ο λεπτό: Σουτ από τον ΚΟΡΜΑΝΟ στο δοκάρι, ο ίδιος στην επαναφορά της μπάλαςσουτάρει άουτ από κοντά.

7ο λεπτό: Γύρισμα του ΚΟΡΜΑΝΟΥ, σουτ από κοντά του ΠΑΠΠΑ, η μπάλα στα σώματακαι φεύγει κόρνερ.

10ο λεπτό: Ωραίο σουτ έξω από τη περιοχή του ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΥ η μπάλα σταδίχτυα και 1-0.

11ο λεπτό: Κλέψιμο του ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΥ στο χώρο του κέντρου, ο οποίοςφτάνοντας έξω από τη περιοχή των Τραχώνων με ωραίο σουτ κάνει το 2-0.

12ο λεπτό: Ωραία προσπάθεια από δεξιά του ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ γύρισμα στον ΚΟΡΜΑΝΟ,το σουτ του οποίου απέκρουσε ωραία ο τερματοφύλακας των Τραχώνων.

14ο και 17ο: Ωραίες αποκρούσεις του ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗ σε τετ-α-τετ της ομάδας τωνΤραχώνων.

16ο λεπτό: Ωραίο σουτ του ΚΟΡΜΑΝΟΥ η μπάλα μόλις άουτ.

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Η μπάλα παίχτηκε περισσότερο στο χώρο του κέντρου χωρίς πολλές φάσεις στιςδύο εστίες.
4ο λεπτό: Σουτ του ΚΟΡΜΑΝΟΥ μπλοκάρει ο τερματοφύλακας των Τραχώνων.

6ο λεπτό: Μπροστινή μπαλιά στον ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟ ο οποίος με πλασέ κάνει το 3-0.

8ο λεπτό: Ο ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ σώζει ένα ακόμη τετ-α-τετ πριν γίνει αλλαγή στοεπόμενο λεπτό. Στη θέση του μπαίνει ο ΜΟΤΣΚΑ.

11ο λεπτό: Μετά από σύγχυση στη περιοχή μας η ομάδα των Τραχώνων μείωσε σε 3-1.

14ο λεπτό: Γύρισμα του ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ από δεξιά, πλασέ από κοντά του ΚΑΣΟΥΡΗκαι 4-1.

18ο λεπτό: Σέντρα του ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΥ από δεξιά, ωραίο κατέβασμα και ντρίπλατου ΚΟΡΜΑΝΟΥ, ο οποίος με σουτ κάνει το 5-1.

20ο λεπτό: Γύρισμα του ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ και σουτ του ΚΟΡΜΑΝΟΥ και 6-1 για τηνομάδα μας.
Η ομάδα μας έκανε φοβερή εμφάνιση ειδικά για πρώτο παιχνίδι και η νίκη ήρθε δίκαια.

Ηλίας Στασινόπουλος

Photobucket

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

ΝΙΚΗ ΜΕ 5-0 ΕΠΙ ΤΗΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

(Φωτο-Ρεπορταζ:Μαίρη Ευσταθιάδη)

Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα , η ομάδα των Παμπαίδων δεν συνάντησε δυσκολίες και κέρδισε την αντίστοιχη της Βουλιαγμένης με 5-0.
Τα παιδιά μας κυριάρχησαν στο γήπεδο , με εξαίρεση την αρχή και των δύο ημιχρόνων και δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες μετατρέποντας σε γκολ πέντε απ’αυτές.
Είχαν εναλλαγές στο παιχνίδι τους , παίζοντας πότε απ’ τα πλάγια και πότε απ’ τον άξονα , γύριζαν την μπάλα με υπομονή και έκαναν μερικούς εξαιρετικούς συνδυασμούς.
Στην αρχή τα παιδιά της Βουλιαγμένης μπήκαν ζωηρά στο παιχνίδι και πίεσαν , γρήγορα όμως κερδίσαμε το κέντρο και αρχίσαμε να δημιουργούμε ευκαιρίες.
6΄ Γκολ του Τάφα μετά από ωραίο συνδυασμό ακυρώνεται ως οφσάιντ.

(Video-λήψη:ΑΝΔΡΕΑΣ ΚΟΥΣΙΑΔΗΣ)

Γι αυτά ,αλλά και περισσότερα γκολ κάντε ΚΛΙΚ ΕΔΩ

12΄Λάθος των αμυντικών της Βουλιαγμένης στην επαναφορά , ο Τάφα κερδίζει και δίνει στον Ταμπάκη που παίρνει την κόντρα απ’ τον τερματοφύλακα και μπαίνει με την μπάλα στα δίχτυα 1-0.

25΄Βάσσος- Κακαβούλας- Ταμπάκης αλλάζουν την μπάλα το πλασέ του τελευταίου βρίσκει το κάθετο δοκάρι.
30΄Ωραία ενέργεια του Τάφα από δεξιά και κόψιμο στον ξεμαρκάριστο Βάσσο που δεν πιάνει καλά το σουτ για να κάνει προβολή ο Μπούζας που όμως στέλνει την μπάλα άουτ.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με ένα καλό σουτ από πλευράς Βουλιαγμένης που έδιωξε ο Σαμπατάκος σε κόρνερ.
Μετά το 35΄ οι φάσεις διαδέχονταν η μία την άλλη για την ομάδα μας.
35΄ Συνδυασμός Μούρτζη – Βάσσου – Τάφα και σουτ που αποκρούει ο τερματοφύλακας.
36΄ Καλή ενέργεια του Μούρτζη και πάσα στον Βάσσο που πιάνει βολέ για να στείλει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι (την ακούμπησε λίγο και ο τερματοφύλακας).
Στην συνέχεια της φάσης παίκτης της Βουλιαγμένης φεύγει μόνος του , ο Σαμπατάκος όμως πέφτει και του κλέβει την μπάλα , γίνεται σουτ από πλάγια στην κενή εστία και ο Μιζίρι αποκρούει σε κόρνερ.
41΄ Εντυπωσιακή ενέργεια του Μούρτζη που κερδίζει την μπάλα έξω από την περιοχή μας , διανύει 50μ. ξεφεύγοντας από τους αμυντικούς , περνάει και τον τερματοφύλακα και κάνει το 2-0.

49΄ Ωραία ανάπτυξη από δεξιά φέρνει τον Μιζίρι να σεντράρει στο πίσω δοκάρι και ο Μπούζας με διπλή προσπάθεια γράφει από κοντά το 3-0.

55΄ Ο Μούρτζης από αριστερά μπαίνει στην περιοχή και κόβει προς τα έξω και ο Βάσσος που έχει πάρει θέση με δυνατό σουτ βρίσκει δίχτυα κάνοντας το 4-0.

60΄ Ο Βάσσος ελίσσεται παράλληλα έξω από την μεγάλη περιοχή και δίνει κάθετα στον Μιζίρι που προλαβαίνει την έξοδο του τερματοφύλακα , για να κερδίσει ο Μούρτζης και να γράψει εύκολα το τελικό 5-0.

Επειδή η αναφορά στις φάσεις αδικεί την προσφορά κάποιων παιδιών πρέπει να πούμε ότι εκτός από όσους αναφέρονται παραπάνω Κορφιάς , Μπέρτζος και ο φορμαρισμένος Καπετάνης είχαν συμβολή στην νίκη ενώ και ο Ζαφειράτος δούλεψε πολύ στο κέντρο.
Κακαβούλας , Κολάγκης είχαν θετική παρουσία ενώ ο Κουσιάδης δεν δέχτηκε πίεση στο πρώτο ημίχρονο.
Σύνθεση: Κουσιάδης (31΄Σαμπατάκος) , Μιζίρι , Κορφιάς , Μπέρτζος , Καπετάνης , Τάφα , Ζαφειράτος , Κακαβούλας( 40΄Κολάγκης) , Βάσσος , Ταμπάκης( 31΄Μούρτζης) , Μπούζας.